Home / 2022 / PBBSK “Knjaževac”: Izvanredni rezultati na Državnom prvenstvu u Trsteniku

PBBSK “Knjaževac”: Izvanredni rezultati na Državnom prvenstvu u Trsteniku

Seniorsko prvenstvo u benč presu bez opreme (klasik) i sa opremom (EQ) održano je proteklog vikenda u Trsteniku.

Nastupilo je oko 60 takmičara iz Srbije, među njima i Pauerlifting i bodibilding sportski klub „Knjaževac“, sa sedmoro takmičara. Osvojene su 3 zlatne i jedna srebrna medalja, a klub je osvojio ekipno prvo mesto. Po kategorijama, ostvareni su sledeći rezultati:

U disciplini benč pres klasik (bez opreme) nastupili su:

Ivana Živković (u kategoriji do 84 kilograma), osvojivši srebrnu medalju; Marija Rakić (u kategoriji do 69 kilograma), osvojivši šesto mesto i Dušan Petrović (u kategoriji do 93 kilograma), osvojivši četvrto mesto.

U disciplini benč pres EQ (sa opremom) nastupili su.:

Aleksandar Živković (u kategoriji do 93 kilograma), osvojivši zlatnu medalju; Denis Aleksić (u kategoriji do 74 kilograma), osvojivši zlatnu medalju i Stefan Ilić (u kategoriji do 93 kilograma sa opremom) nažalost, nije uspeo da ostvari plasman zbog povrede.

U disciplinu benč pres za OSI takmičare:

Srđan Ristić (u kategoriji do 83 kilograma) osvojio je zlatnu medalju.

Odlazak na ovo prvenstvo pomogli su lokalna samouprava i Sportski savez Knjazevca.