Home / 2021 / Prvo mesto za Denisa Aleksića

Prvo mesto za Denisa Aleksića

U Čačku je 8. maja održan “Trofej Čačka”, takmičenje  u bodibildingu, fitnesu i bodifitnesu.
To je ujedno bilo i kvalifikaciono takmičenje za Evropsko prvenstvo.

Na ovom takmičenju nastupili su pored domaćih i takmičari iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Takmičar Denis Aleksić iz Knjaževca ostvario je do sada najbolji rezultat za klub osvojišvi pehar za prvo mesto u kategoriji Men’s physique do 182 cm.

Pauerlifting i bodibilding sportski klub ,,Knjaževac” nastupio je dana 24.4.2021. godine na otvorenom pevenstvo Srbije u Bench press-u, u sportskoj hali u Trsteniku na kome je učestvovalo oko 80 takmičara iz Srbije, Slovenije i Makedonije. Na ovom prvenstvu za PBBSK ,,Knjaževac“ 5 takmičara i 3 takmičarke.

U kategoriji za OSI do 83 kg. nastupio je Srđan Ristić koji je osvojio zlatnu medalju i oborio svoj lični rekord.

U kategoriji juniorki do 56 kg. nastupila je Tina Savić gde je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji veteranki do 72 kg. nastupila je Marija Rakić gde je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji seniora do 74 kg. nastupio je Denis Aleksić gde je osvojio četvrto mesto.

U kategoriji seniora do 93 kg. nastupio je Stefan Milosavljević gde je osvojio sedmo mesto.

U kategoriji juniora do 83 kg. nastupio je Dušan Petrović gde je osvojio zlatnu medalju.

U kategoriji juniora do 93 kg. nastupio je Aleksandar Živković gde je osvojio bronzanu medalju.

Na žalost usled neupsešnog pokušaja u kategoriji juniorki do 52 kg. Tijana Trifunović ostala je bez plasmana.