Home / Timocka krajina / Knjaževac / Snimak utakmice KK Knjaževac : KK Prokuplje 118:83 (Foto & Video)

Snimak utakmice KK Knjaževac : KK Prokuplje 118:83 (Foto & Video)

20141012_180358
U Utakmici 2.kola I regionalne lige istok , Košarkaši Knjaževca savladali su ekipu Prokuplja  sa čak 35 poena razlike – 118:83.

Ulogu favorita na papiru knjaževački košarkaši u potpunosti su opravdali na terenu. Lako i ubedljivo pobedili su ekipu Prokuplja 118:83 u prvoj utakmici u novoj sezoni pred svojim navijačima.  Sve vreme domaćin je bio u vodjstvu, a razlika je rasla iz minuta u minut, pre svega zahvaljujući agresivnoj odbrani Knjaževčana, lakim poenima iz kontra napada i izvanrednom procentu u šutu za tri poena.

Protiv većine klubova u ligi ekipa Knjaževca, sa ovako kvalitetnom spoljnom linijom, ne bi smela da ima većih problema, ni u gostima, a pogotovo na svom terenu. Protiv nešto kvalitetnijih rivala, medjutim, mogao bi da „zafali“ još neki igrač na pozicijama 4 i 5.

DSCF8511

Trenutno su tu Lazar Mladenović (igra na dvojnu registraciju kao član niškog Konstantina) i Dragan Savić, a očekuje se da uskoro zaigra i Nikola Mićić, član trofejne generacije mladih knjaževačkih košarkaša, koji je prethodnu sezonu proveo u OKK Junioru.

Posle 2. kola košarkaši Knjaževca, zajedno sa Radnikom i Niš Fer plejom, vode na tabeli sa maksimalnim učinkom. Narednog vikenda Knjaževčani gostuju u Dimitrovgradu.

Uprava kluba je omogućila direktan prenos utakmice putem interneta.