Home / Sport / Fudbal / Radnički – Timočanin Knjaževac 4:0(2:0) (Foto & Video)

Radnički – Timočanin Knjaževac 4:0(2:0) (Foto & Video)

Timocanin

U okviru 11. kola Srpske lige Istok, fudbaleri Timočanina doživeli su poraz od ekipe Radničkog iz  Pirota 4:0

Bio je ovo meč rivala koji još uvek nisu ,,razdužili dugove,, ! Piroćanci pamte ranije prvenstvo, Knjaževčani odavno žele da se ,,isprse,, u Pirotu i pokažu da su napredovali. Važnije od svega  da je bilo dobrog fudbala i u većem delu odličnog sudjenja! Kako smo i najavili, bilo je golova ,  malobrojni gledaoci , po hladnoći  mogli su da uživaju. Radničkom su  ovi bodovi značili  potvrdu vrednosti koja može da omogući i titulu jesenjeg prvaka. Knjaževčani su igrali otvorenije nego što možda ovaj tim u ovom trenutku vredi i može! Ili su možda, mislili da mogu to da učine protiv Radničkog. Kažnjeni su, mada su mogli da prodju i gore. Prptiv najbolje ekipe u loigi, baš se ne može igrati ,,grlom u jagode,,!!!

Radnički Stefanović 7, Davidović 8 , Nikolić 8, Ivanov 8, Stojković 7( Ćirić 7), Apostolović 7 (N.Mančić 7),Stamenković 7,5, Spasić 8 Ristov 8,5 (Vasić-) , Dimitrov 9, M.Mančić 8

Rezerve Ilić, B.Mančić, Vasić, Djordjević, Vlajković, N.Mančić. Ćirić .

Igrač  utakmice Željko Dimitrov Radnički Pirot

A kako se igralo

!

Kako je samo krenulo! Dve prilike za domaće,jedna za goste
4.minut Marko Mančić sa 14 metara sutira slabo,štoper izbcuje loptu u korener
6.minut Arsić koristi gresku odbrane domaćih ,ali traljavo šutira sa 8 metara u Stefanovica
8.minut Dimitrov prihvata poklon levog beka gostiju unosi loptu na 8. metara od gola,daje dug for i šansa ostaje neiskoriscena
Jos jedna akcija ,,belih,, ali Mancic i Dimitrov ne uspevaju  u zavrsnici.
Gosti cvrsti u odbrani i na sredini terena, retko  opasni u napadu.Domaci imaju inicijativu, ali grese u zavrsnici.
Sudija svira,kako se to kaze ,,po knjizi,,!

Konacno,mreza se zatresla. Slobodan udarca na 25 metara  od gola gostiju.Stamenković je kratko ,,gurnuo,,loptu Spasiću, a ovaj u punom trku snažno sutirao. Na putu ka golu pogodila je nekog u brojnoj odbrani Knjaževcana ,promenila pravac i završila u mrezi!!!
20.minut Goool Stefan Spasic 1:0

35. Minut -Tri sumnjive pozicije u napadu igraca domaceg tima zaustavio je pomocni arbitar Nikola Veljkovic. Bilo je zvizduka, nismo sigurni da li je uvek bio u pravu!
Domaci koriste greške gostiju u napadu i kontranapadima ugrozavaju gol. Mladi golman Ivan  Kostić pokazuje svoj talenat! Bilo je brzih napada Mancica,Apostolovica,Ristova, Dimitrova .čak i bekova Davidovića i Stojkovića!
I evo drugog gola. Posle jednog od takvih napada Ristov je izasao ,, jedan na jedan,, gurnuo loptu kraj golmana i ušetao se u mrezu!
38.minut Goool Denis Ristov  2:0
E,konacno, da li je ovo bila  greska sudija. U 44.minutu Zeljko Dimitrov je nadskocio golmana i glavom ubacio loptu u mrezu. Sudija je , stekao se takav utisak, tako signalizirapo, da je pokazao na centar, pomocni Vejkovic takodje. Golman gostiju ostao je da ,,plače,, na travi. Utrcao je,naravno lekar i kada se golman pridigao,arbitar Jovan Djordjevic cini valjda  prvu gresku u ,menja odluku i pokazuje da se radi o prekrsaju! Ili mu nismo razumeli signalizaciju!
Puj pike, ne vazi. Ostalo je 2:0!

Drugi deo počeo je napadima sa obe strane.Gosti dalje igraju na stihijske atake, domaći to koriste za brzu igru na sredini  i polukontre. Zbog povrede u  svlačionici je ostao Bojan Stamenkovic, jedan od kreatora igre! Zamenio ga je napadač  Nikola Ciric.
50.minut i dalje 2:0.Gosti  i dalje idu ,,grlom u jagode,,! Nekada naivno ostavljaju prostor pred golom!

Nova prilika za domace. Ristov izlazi sam na 5. metara iskosa,lobuje golmana Kostića  koji izbacuje loptu u korner! Bravo!  Igra se po veoma hladnom vremenu! Sudija Djordjević presudjuje uglavnom dobro.Ponekada nacini nepotrebne sitne greske. Nema uticaja na igru! Dobra arbitraža u dobroj utakmici! Korektnoj!

Sve manje vremena za treći gol,a sve više prilika. U 78.minutu Nemanja Mančic sa 12. metara šutira u golmana. Vojkan Aleksic priprema izmenu. Ući će  najmladji fudbaler u istoriji Radnickog,kadet Darko Vasic koji ima tek 16,5 godina  . Ristov je ima jos dve dobre akcije ,ali bez završnice.

U 84. minutu dvostruko slavlje i aplauzi! Dok se mladjani DarkoVasic pripremao da sa 17  gidina debituje, Zeljko Dimitrov je pobegao štoperu i sa 10. metara zatresao mrezu.
84. minut Goool  Zeljko Dimitrov 3:0
I konacno,pirotski mister gol, beži svojim čuvarima i ponovo trese mrezu. DA SE ZNA KO JE KO !
86. minut Gool Zeljko Dimitrov 4:0.

Mladi Vasić  je čak u 88. minutu imao odličan udarac sa 2o metara , lopta je fijuknula iznad prečke!

I konačno kraj! Ono što se danas videlo dovoljno govori o snazi, energiji, auzoritetu jednog tima i Kluba. Radnički je na putu velikog pivratka! To se sve više oseća, . ,,Mašina za golove,, danas je ponovo radilča. Ne do kraja ,,punom parom, ali dovoljno dobro da se protivnik smesti tamo gde mu je mesto! Da se zna , zaista ko je ko! To je u fudbalu, kao i u životu veoma bitno! Zar ne!!!

I na kraju Vojkan Aleksić, terener koji više ćuti, jer govori na treninzima i utakmicama. Za razliku od nekih koji su do pre nekoliko nedelja govorili kada  i gde sve nije trebalo! Njegova i vrednost njegovog tima nisu samo pobede i golovi. Danas je predstavljen najmladji medju brojnim talentovanim momcima. Darko Vasić još uvek može da igra za kadete.

Aleksić je uveo i Apostolovića,B.Mančića, Spasića, M.Mančića, D.Mančića, tu su Petrov, Todorović, Davidović,Vlajković, Ilić…

Dakle, Radnički danas, pogledava u vreme koje dolazi i ne brine za svoje sutra!!!