Home / Timocka krajina / Knjaževac / Mladi Knjaževčani uspešni na literarnom konkursu „Lepo je voleti“

Mladi Knjaževčani uspešni na literarnom konkursu „Lepo je voleti“

literarni konkurs  “Lepo je voleti!“
Povodom 13.,marta rođendana Mike Antića, pesnika za decu i odrasle, Dečji kulturni centar Beograda  danas je  u Maloj sali u Takovskoj 8,  organizovao proslavu i priredbu, čime je  zvanično i završen nagradni literarni konkurs „Lepo je voleti!”.

Inspirisan likom i delom Mike Antića, Dečji kulturni centar Beograda raspisao je nagradni literarni konkurs sa temom „Ljubav”, na koji su se prijavila deca mnogobrojnih gradova u Srbiji – Kuršumlije, Bora, Velike Ivanče, Šida, Knjaževca, Leskovca, Iloka, Smedereva, Osečine, Šida, Žitkovca, Jagodine, Perleza, Vranja, Beograda, Umke, Belog Potoka, Zuca, Rume, Novog Pazara, Beške, Ćićevca, Mladenovca, Mrčajevaca, Banjaluke, Bijeljine i Podgorice.

Tema ovog konkursa je LjUBAV. Obuhvaćene su sve dečje ljubavi: prema porodici, čovekovoj okolioni, ljubimcima, igračkama i naravno, prvi nemiri iskrene đačke ljubavi.
U ovom umetničkom druženju mogle su da učestvuju škole, članovi literarnih sekcija kao i pojedinci.Pesme je procenjivao stručni žiri na čijem je čelu naš poznat dečji pisac Slobodan Stanišić.

Rezultati literarnog konkursa „Lepo je voleti“ – Prva kategorija( I i II razred)
Prva nagrada prvaci , drugo mesto Milica Jelenković, OŠ „ Dubrava“, Knjaževac

Treća nagrada drugi razred
Jovana Stevanović, OŠ „Dimitrije Todorović Kaplar“, Knjaževac

– Posebne nagrade: pripale su :
Školi „Dimitrije Todorović – Kaplar“, Knjaževac, učiteljica Želica Petrović – školi“ Dubrava“, Knjaževac, učiteljica Danijela Jelenković.

 



Stručni žiri imao je težak zadatak da odabere najlepše pesme koje govore o ljubavi prema porodici, čovekovoj okolini, ljubimcima, igračkama i prvim nemirima iskrene đačke ljubavi. Na priredbi u Dečjem kulturnom centru nagrađenim učesnicima iz cele Srbije, deci osnovnoškolskog uzrasta, diplome će uručiti jedan od omiljenih autora u dečjem svetu i kod odraslih Slobodan Stanišić.

Na priredbi su čestvovala deca koja su osvojila nagrade, kao i članovi Dramskog studija i pevači iz studija „Nađi svoju zvezdu” DKCB.
Tema ovog konkursa je LjUBAV. Obuhvaćene su sve dečje ljubavi: prema porodici, čovekovoj okolioni, ljubimcima, igračkama i naravno, prvi nemiri iskrene đačke ljubavi.
U ovom umetničkom druženju mogu da učestvuju škole, članovi literarnih sekcija kao i pojedinci.
Pesme će procenjivati stručni žiri na čijem je čelu naš poznat dečji pisac Slobodan Stanišić.

Postoje sledeće uzrasne kategorije:
I i II razred (prva kategorija)
III i IV (druga kategorija)
V i VI (treća kategorija)
VII i VIII (četvrta ktegorija)

U svakoj kategoriji može se osvojiti jedno prvo mesto, dva druga mesta i tri treća mesta.
Atelje za primenjenu umetnost DKCB-a će napraviti prigodne poklone za pobednike.

 

 

Rezultati  literarnog konkursa „Lepo  je voleti“

Prva kategorija(  I i II razred)
Prva nagrade prvaci:
Tijana Nikolić, OŠ „Dositej Obradović“, Ćićevac
Milica Jelenković, OŠ „ Dubrava“, Knjaževac
Petar Draškić, OŠ „Franc Prešern“, Beograd
Prva nagrada ,drugi razred:
Lana Nikolić, OŠ „ Branko Miljković“, Niš
Druga nagrada , druga razred:
Nikolina Bunčić, OŠ „Đura Jakšić“, Jelašnica
Anastasija Vasilić, OŠ „Stefan Nemanja“, Niš
Treća nagrada, drugi razred:
Julijana Ilić, OŠ „Sveti Sava“, Mledenovac
Jovana Stevanović, OŠ „Dimitrije Todorović Kaplar“, Knjaževac
Tijana Đorđević, OŠ „ Đura Jakšić“, Jelašnica
Druga kategorija ( III i IV razred)
Prva nagrada: Anja Tijanić, OŠ „Dositej Obradović“, Umka
Druga nagrada:
Jovan Stanković, OŠ „Stanislav Sremčević“, Kragujevac
Milijana Banjac, OŠ „ Sremski front“, Šid
Treća nagrada:
Milica Ranisavljević, OŠ „Đura Jakšić“, Perlez
Luka Kovačević,OŠ „ Kralj Aleksandar I“ , Novi Beograd
Gavril Vujić, OŠ „ Drinka Pavlović“, Beograd
Specijalna nagrada: Nevenka Vulić, OŠ „Sutjeska“, Podgorica, Mia Ražnatović, OŠ „ Sutjeska “, Podgorica
Pohvala: Nina Trojanović  OŠ“ Svetozar Marković“Vranje, Ognjen Urošević  OŠ“Milan Rakić“  Mionica, Jelena Milosavljević OŠ „Braća Grulović“ Beška, Nina Ivanović, OŠ „ 3. oktobar“ Bor.

Treća kategorija ( V i VI razred)
Specijalna nagrada: Nikolaj Petrović, OŠ „Sveti Sava“, Bjeljina
Prva nagrada: Marko Jovanović, OŠ „Starina Novak“, Beograd
Druga nagrada:
Luka Maksimović, OŠ „Car Konstantin“, Niš
Luka Barović, OŠ“ Vladislav Ribnikar“, Beograd
Treća nagrada:
Iva Pantović , Narodna Biblioteka- Smederevo
Kristina Mirić, „OŠ Braća Nedić“, Osečina
Đurašković Lana OŠ „Vožd Karađorđe“, Vodanj
Pohvale: Anđelina Pazarkić, Novi Sad, OŠ „Sonja marinković“, Ivona Krstić OŠ „Ivo Andrić“ Niš,

Četvrta kategorija ( VII i  VIII razred)
Specijalna nagrada: Sofija Janjić, Banja Luka , OŠ „Branko Radičević“, Zvezdana Gojković, OŠ „Oktoih“, Podgorica, Marko Milošević, OŠ „Sveti sava, Bjeljina,
Prva nagrada: Jana Kribošić,OŠ „Vasa Čarapić“, Avala
Druga nagrada:
Demir Šabotić  OŠ „ Rifat Burdžović Tršo“  Novi Pazar
Mirjana Marković , OŠ „Kosta Đukić“ Velika Ivanča
Treća nagrada:
Lazar Savić, OŠ „Drinka Pavlović „ Kuršumlija
Mina Vrbaški, OŠ „ Jovan Popović“, Inđija
Ana Špegar , OŠ „Jovan Dučić“, Novi Beograd
Pohvale: Jelena Grkić, OŠ „Vojvoda Radomir Putnik“ Beograd, Jana Maslaković OŠ „ Dositej Obradović“ Niš, Petar Pejčić, OŠ „Ćele kula“, Niš.
Posebne nagrade:
-odeljenje IV 4 OŠ „Kralj Aleksandar, Novi Beograd učireljica Nataša Ćirić
– školi „Rifat Burdžović Trišo“, Novi Pazar, nastavnik Enis Kaljević
– školi „Vojvoda Radomir Putnik „ , Beograd, profesor Jelena Grkić
– školi „Stefan Nemanja „, Niš, profesor Irena Sretić
– školi „Dimitrije Todorović – Kaplar“, Knjaževac, učiteljica Želica Petrović
– škola „Jovan Jovanović Zmaj“, Zmajevo, učiteljici Slađani Tolanov
– školi „Stevan Sinđelić, Beograd, učiteljici III 3
– školi „Vuk Karadžić“, Stojnik, učiteljici Ani Radenković
– specijalna nagrada za učenike VI 5 OŠ „Vasa Čarapić“, Beli potok, Zuce,Avala, profesor Tatjana Dželetović.

– školi „ Dimitrije Todorović Kaplar“, Knjaževac, učiteljica Biljana Antić
– školi „Drinka Pavlović“. Beograd, učiteljica Merima Jovanović
– školi“ Dubrava“, Knjaževac, učiteljica Danijela Jelenković
– školi „Milan Rakić“. Mionica, učiteljici Dragici Savković
– školi „Stanislav Sremčević“. Mionica , učitelj Predrag Nikolić
– škola „Jovan Popović „, Inđija, bibliotekar škole Aleksandar Mijalković

Specijalna nagrada „Budući Antić“ : Anastazija Stojadinović, obdanište „Zemunski biser“

Leave a Reply

x

Check Also

Arhijerejska Liturgija u Knjaževcu ( Foto)

Njegovo Preosveštenstvo Episkop timočki g. Ilarion služio je svetu arhijerejsku liturgiju u ...