Home / Timocka krajina / Knjaževac / Dva orkestra iz Knjazevca finalisti sabora u GUCI

Dva orkestra iz Knjazevca finalisti sabora u GUCI

Učesnici 49 Dragačevskog Sabora Trubača

FINALISTI 49. SABORA


Orkestar „Timočani“ iz Knjaževca Saša Trandafilović
Orkestar Gvozdena Rosića iz Rtiju  Gvoden Rosić
Orkestar Dragana Kadrića iz Despotovca  Dragan Kadrić
Orkestar Mija Bondžulića iz Užica Mijo Bondžulić
Orkestar Ivana Jovanovića iz Užica Ivan Jovanović
Orkestar Branislava Ostojića iz Užica Branislav Ostojić
Orkestar Dejana Filipovića iz Milićevog Sela Dejan Filipović
Orkestar „Etno art“ iz Koštunića Marko Trnavac
Orkestar Bobana Kostića iz Piliice Boban Lukić
Orkestar „Limski biseri“ iz Priboja Mihailo Stojkanović
POLUFINALISTI 49. SABORA – SENIORI
Orkestar „Zlatne trube“ iz Knjaževca Milan Milijić
Orkestar Mila Stanića iz Čačka Miroslav Kostić
Orkestar Gorana Rankovića iz Guče Goran Ranković

Pobednik 48. Dragačevskog Sabora Trubača

Prvi orkestar: Bojana Ristića iz Vladičinog Hana
Drugi orkestar: Ekrema Mamutovića iz Vranja
Treći orkestar: Božidara Nikolića Donje iz Grdelice

Zlatna truba: Dejan Lazarević iz orkestra Dejana Lazarevića iz Užica

Prva truba publike: Dejan Lazarević iz Užica

Mis Guče i zaštitno lice najveće trubačke manifastacije u svetu: Dragana Panić iz Požarevca

Ostali veliki orkestri koji su nastupali a postali ikone festivala

Orkestri Bobana i Marka Markovića, Feata Sejdića, Nenada Mladenovića

Poznati o festivalu

Miles Davis, čuveni trubač:
„Ja nisam ni znao da truba može da se svira na taj način“

49. Guča muzički festival trube, 05.08 – 09.08.2009

GUCA GUČA SRBIJADobro došli na Praznik trube – Dobrima došli

Guča je praznik trube. Autentična srpska urnebesna atmosfera na najvećem festivalu posvećenom njenom veličanstvu trubi u celom svetu.


O festivalu

Guča je dokaz srpske tradicije. Od 1961. godine do sada, održano je 48 sabora trubača. Interesovanje je iz godine u godinu sve veće i na svetskom nivou. Festival obuhvata kulturno umetničke programe, samouke narodne umetnike, etnološke i istorijske izložbe i sportska takmičenja u tradicionalnim veštinama. Želja organizatora je da Guča preraste u internacionalno takmičenje u sviranju trube. Kroz predtakmičenja prodje oko 100 orkestara iz cele Srbije. Na finalnom takmičenju bude 40 najboljih seniorskih, omladinskih i pionirskih orkestara. Na prvom saboru su učestvovala 4 trubačka orkestra iz Dragačeva, ostalo je istorija.

Mesto održavanja: Dragačevo, Zapadna Srbija

Broj posetioca 600.000

Atrakcije

Venčanja u saborskom ambijentu. Specijaliteti srpske kuhinje i sabora kao sto su proja, sir, kajmak, svadbarski kupus, meso na ražnju, rakija šljivovica. A sve to u otvorenim domovima i saborskim šatrama za stare i nove prijatelje, jer je sabor najveća svetkovina za narod iz Dragačeva.

To se zaista ne propušta.


Poslednje ažurirano četvrtak, 30 jul 2009 11:54 utorak, 21 jul 2009 11:05

Sabor tubača

BORE SE ZA NAGRADE NA 49. SABORU TRUBAČA U GUČI

finalisti (seniori) izabrani na pretakmičenjima

1. Orkestar Dejana Lazarevića iz Požege
Za najboljeg trubača: Ivan Matović
Za najboljeg tenoristu: Slobodan Jevđić
Za najboljeg basistu: Srećko Ristović
Za najboljeg bubnjara: Branko Jevđić
Pesma: „Janičar“
Ivanovo kolo

2. Orkestar Gvozdena Rosića iz Rtiju
Za najboljeg trubača: Gvoden Rosić
Za najboljeg tenoristu: Mladen Milekić
Za najboljeg basistu: Milan Prtenjak
Za najboljeg bubnjara: Aleksandar Marjanović
Pesma: „Oj, livado, rosna travo“
Jelenino kolo

3. Orkestar Siniše Stankovića iz Zagužanja
Za najboljeg trubača: Siniša Stanković
Za najboljeg tenoristu: Miroslav Stanković
Za najboljeg basistu: Ugor Marković
Za najboljeg bubnjara: Igor Kurtić
Pesma: „Sofka“
Surdulički čoček

4. Orkestar Bojana Krstića iz Vladičinog Hana
Za najboljeg trubača: Bojan Krstić
Za najboljeg tenoristu: Danilo Stošić
Za najboljeg basistu: Miroljub Ivanović
Za najboljeg bubnjara: Dejan Ilić
Pesma: „Zaplaka Stojan u lojze“
Čoček „Južno srce“

5. Orkestar Ekrema Mamutovića iz Vranja
Za najboljeg trubača: Ekrem Mamutović
Za najboljeg tenoristu: Željko Mamutović
Za najboljeg basistu: Negovan Redžepović
Za najboljeg bubnjara: Siniša Karimanović
Pesma: „Koštana“
Vranjski čoček

6. Orkestar Nenada Mladenovića iz Vranja
Za najboljeg trubača: Nenad Mladenović
Za najboljeg tenoristu: Sreten Asanović
Za najboljeg basistu: Bojan Tomić
Za najboljeg bubnjara: Fabijan Mamutović
Pesma: „Gora ječi“
Vranjski čoček

7. Orkestar Elvisa Ajdinovića iz Surdulice
Za najboljeg trubača: Elvis Ajdinović
Za najboljeg tenoristu: Sebastijan Ajdinović
Za najboljeg basistu: Elvis Ališanović
Za najboljeg bubnjara: Srđan Ajdinović
Pesma: „Plače već tri dana“
Elvisov čoček

8. Orkestar Dejana Petrovića  iz Dubokog
Za najboljeg trubača: Dejan Petrović
Za najboljeg tenoristu: Darko Petrović
Za najboljeg basistu: Milorad ostojić
Za najboljeg bubnjara: Jovan Novaković
Pesma: „Bolna leži Anđelija mlada“
Raketino kolo

9. Orkestar Dragana Ignjića iz Užica
Za najboljeg trubača: Dragan Ignjić
Za najboljeg tenoristu: Dejan marković
Za najboljeg basistu: Radoje Šmakić
Za najboljeg bubnjara: Mišo Milčanović
Pesma: „Zbog tebe, momo ubava“
Mirovo kolo

10. Orkestar „Timočani“ iz Knjaževca
Za najboljeg trubača: Saša Trandafilović
Za najboljeg tenoristu: Saša Kostadinović
Za najboljeg basistu: Zvonko Radivojević
Za najboljeg bubnjara: Miša Cvetković
Pesma: „Balkanski dan“
Kolo „Zvonce“

Polufinalisti, izabrani na predtakmičenjima,
između kojih se u Guči bira još šest finalista

1. Orkestar „Zlatne trube“ iz Knjaževca
Za najboljeg trubača: Milan Milijić
Za najboljeg tenoristu: Nenad Milojković
Za najboljeg basistu: Igor Lukić
Za najboljeg bubnjara: Milan Stanišić
Pesma: „Za Miljanu“
Bojanovo kolo

2. Orkestar Božidara Nikolića Donje iz Grdelice
Za najboljeg trubača: Milan Nikolić
Za najboljeg tenoristu: Joban Nikolić
Za najboljeg basistu: Stefan Ilić
Za najboljeg bubnjara: Sveta Mladenović
Pesma: „Ajde, Jano, kolo da igramo“
Milanov čoček

3.  Orkestar Ivana Đenadića iz Akmačića
Za najboljeg trubača: Ivan đenadić
Za najboljeg tenoristu: Branko Đenadić
Za najboljeg basistu: Ilija Đenadić
Za najboljeg bubnjara: Mirko Leković
Pesma: „Svilen konac“
Biljino kolo

4. Orkestar Staniše Saćipovića iz Surdulice
Za najboljeg trubača: Negovan Eminović
Za najboljeg tenoristu: Peda Salijević
Za najboljeg basistu: Jugoslav Petković
Za najboljeg bubnjara: Ešterf Eminović
Pesma: „Lakše, lakše, moj konjiću“
Negovanov čoček

5. Orkestar Gorana Rankovića iz Guče
Za najboljeg trubača: Goran Ranković
Za najboljeg tenoristu: Milivoje Obradović
Za najboljeg basistu: Ivan Čopica
Za najboljeg bubnjara: Dragan Terzić
Pesma: „Stani, stani, Ibar vodo““
Valjevsko kolo

6. Orkestar Baneta Novkovića iz Zagužanja
Za najboljeg trubača: Bane Novković
Za najboljeg tenoristu: Goran Majsutović
Za najboljeg basistu: Dalibor Krstić
Za najboljeg bubnjara: Stanko Marković
Pesma: „Zapevala sojka tica“
Banetovo kolo

7.  Orkestar Branka Ostojića iz Karana
Za najboljeg trubača: Branko Ostojić
Za najboljeg tenoristu: Milan Sretenović
Za najboljeg basistu: Milijan Sretenović
Za najboljeg bubnjara: Slobodan Lazarević
Pesma: „Šta to miče kroz šibljiče“
Kolo: Lužnički brzak

8. Orkestar Novice Anđelkovića iz Grdelice
Za najboljeg trubača: Novica Anđelković
Za najboljeg tenoristu: Predrag Jovanović
Za najboljeg basistu: Peđa Stamenković
Za najboljeg bubnjara: Srđan Jović
Pesma: „Kolo se vije kraj manastira“
Bobanov čoček

9. Orkestar Mila Stanića iz Čačka
Za najboljeg trubača: Miroslav Kostić
Za najboljeg tenoristu: Srdan Knežević
Za najboljeg basistu: Stanoje Ćirović
Za najboljeg bubnjara: Ilija Nikolić
Pesma: „Lepo ti je biti čobanica“
Rudničko kolo

10. Orkestar Bojana Ristića iz Vladičinog Hana
Za najboljeg trubača: Bojan Ristiž
Za najboljeg tenoristu: Dragan Jovanović
Za najboljeg basistu: Aleksandar Jović
Za najboljeg bubnjara: Igor Ivanović
Pesma: „Jano, mori“
Bogdanov čoček

11. Orkestar Miroljuba Mira Kremića iz Gostinice
Za najboljeg trubača: Miroljub Kremić
Za najboljeg tenoristu: Milorad Mijailović
Za najboljeg basistu: Dejan Mitrović
Za najboljeg bubnjara: darko Mitrović
Pesma: „Poranio Milorad“
Kolo: „Nova Vlajna“

12. Orkestar Srđana Azirovića iz Bojnika
Za najboljeg trubača: Srđan Azirović
Za najboljeg tenoristu: Boban Ajetović
Za najboljeg basistu: Boban Bećirović
Za najboljeg bubnjara: Danijel Milutinović
Pesma: „Gde si, dušo, gde si, rano“
Stefanov čoček

13. Orkestar Veljka Ostojića iz Zlakuse
Za najboljeg trubača: Veljko Ostojić
Za najboljeg tenoristu: Dragan Jeftić
Za najboljeg basistu: Marko Ostojić
Za najboljeg bubnjara: Milutin negovanović
Pesma: „Tužno vetri gorom viju“
Kolo: „Zlakušanka“

FINALISTI 49. SABORA – OMLADINCI

1. Orkestar Mija Bondžulića iz Lunovog Sela
Za najboljeg trubača: Mijo Bondžulić
Pesma: „Zbog tebe, momo ubava“
Tobdžijsko kolo

2. Orkestar Danijela Vasiljkovića iz Lepenice
Za najboljeg trubača: Danijel Vasiljković
Pesma: „Mito, bekrijo“
Danijelov čoček

3. Orkestar Dejana Filipovića iz Milićevog Sela
Za najboljeg trubača: Dejan Filipović
Pesma: „Aj, po gradini mesečina sija meka““
Kolo: Voz

4. Orkestar Saše Krstića iz Zagužanja
Za najboljeg trubača: Saša Krstić
Pesma: „A, što ćemo ljubav kriti“
Sašino kolo

5. Orkestar „Etno art“ iz Koštunića
Za najboljeg trubača: Marko Trnavac
Pesma: „Bere cura plavi jorgovan“
Kolo „Šmekeri“

6. Orkestar Kristijana Azirovića iz Bojnika
Za najboljeg trubača: Kristijan Azirović
Pesma: „Zemi me, zemi“
Necin čoček

7. Orkestar Ivana Jovanovića iz Užica
Za najboljeg trubača: Ivan Jovanović
Pesma: „Vranjanka“
Biljino kolo

8. Orkestar Ivana Pavlovića iz Grdelice
Za najboljeg trubača: Ivan Pavlović
Pesma: „Pšeničice, sitno seme“
Pobednički čoček

9. Orkestar Branislava Ostojića iz Užica
Za najboljeg trubača: Branislav Ostojić
Pesma: „Marijo“
Kolo: „Zlatiborac“

10.Orkestar Dragana Kadrića iz Despotovca
Za najboljeg trubača: Dragan Kadrić
Pesma: „Đe dor“
Draganovo kolo

FINALISTI 49. SABORA – PIONIRI

1. Orkestar Davida Redžepovića iz Prekodolca
Za najboljeg trubača: David Redžepović
Pesma: „A, što ćemo ljubav kriti“
Davidov čoček

2. Orkestar „Limski biseri“ iz Priboja
Za najboljeg trubača: Mihailo Stojkanović
Pesma: „Razgranala grana jorgovana“
Kolo: „Čačak“

3. Orkestar Vladimira Ivanovića iz Zagužanja
Za najboljeg trubača: Vladimir Ivanović
Pesma: „Zbog tebe, mome ubava“
Vladimirov čoček

4. Orkestar Bobana Lukića iz Piliice
Za najboljeg trubača: Boban Lukić
Pesma: „Stani, stani, Ibar vodo“
Vinogradarsko kolo

5. Orkestar Kristijana Trajkovića iz Zagužanja
Za najboljeg trubača: Kristijan Trajković
Pesma: „Kraj potoka“
Kristijanov čoček

Leave a Reply

x

Check Also

Javna akcija CKR : Dečja prava u priči i praksi ( Foto & Video)

Povodom realizacije projekta „Dečija prava u priči i praksi“ Centar za kreativni ...