Home / Turizam / Babin zub / Takmičari Ski kluba "Midžor" iz Knjaževca dominirali Starom planinom

Takmičari Ski kluba "Midžor" iz Knjaževca dominirali Starom planinom

Smučarsk klub "Midžor

Na Babinom Zubu je u nedelju 24. januara,  u organizaciji Smučarskog kluba „Midžor“ iz Knjaževca, održana prva ovosezonska trka iz kalendara Alpskog kupa jugoistočne Srbije. Na takmičenju je učestvovalo 70 takmičara iz osam  klubova iz Knjaževca, Niša, Pirota, Leskovca, Grdelice, Bora, Predejana i  gosti BSK iz Beograda. Daleko najuspešnija  bila je  ekipa domaćina sa 11 osvojenih medalja (5 zlatnih, 3 srebrne i 3 bronzane). SK „Niš“ je osvojio šest  medalja,  Midžor iz Pirota tri, BSK iz Beograda dve, a ekipa Leskovca jednu. Zlata za SK „Midžor“ Knjaževac osvojili su:  Magda Živković, Mateja Milojković,

Emilija Milojević,  Veselin Zlatković i  Jelisaveta Radovanović. Srebra su osvojili:  Iva Vukić, Veljko Vladimirović i  Natalija Stanojević, a bronze: Marta Dinić,  Mihajlo Đorđević i  Barbara Bogdanović. Takmičari SK „Midžor“ iz Knjaževca predstojećeg vikenda učestvovaće na trci „Trofej Beograda“, iz kalendara Alpskog kupa Srbije, koja se održava na Mokroj Gori.