Home / Sport / Košarka / Sami sebe pobedili: Knjaževac – Zdravlje Leskovac 81:61

Sami sebe pobedili: Knjaževac – Zdravlje Leskovac 81:61

Čak 18 promašenih slobodnih bacanja i 19 izgubljenih lopti koštali Leskovčane poraza u derbiju 5. kola Prve regionalne lige grupa Istok.
PRVA REGIONALNA LIGA ISTOK – 5. KOLO
KNJAŽEVAC – ZDRAVLJE LESKOVAC 81:61 (18:10, 17:25, 26:13, 20:13)
Knjaževac, gledalaca: 500, sudije: Vasić, Ivković.
KNJAŽEVAC: Vukadinović 11, Cvetković 9, Vasković 14, Djordjević, Miljković 11, Zdravković 17, Pejčić, Čović, Dujković 14, Stefanović, Savić 6.
ZDRAVLJE LESKOVAC: Jovanović 1, Ristović 2, Zdravković 2, Kostić 10, Mitić 3,Stojanović, Pijović 11, Denić 9, Stanković, Tešović 6, Cvetković 9, Kocić 8.
Ukupno 18 promašen slobodnih bacanja i 19 izgubljenih lopti skupo su koštali košarkaše Zdravlja Leskovac ove večeri u Knjaževcu. I pored lošeg šuterskog izdanja (šut ukupno 49/20, šut za dva 2/13 i šut za tri poena 24/7), Leskovčani su dugo uspevali da održavaju rezultatsku ravnotežu.

Prvu četvrtinu domaći su rešili u svoju korist sa 8 poena prednosti, ali su Leskovčani dobrom igrom u drugoj četvrtini koji su dobili sa 17:25 stigli do rezultatskog izjednačenja na kraju prvog poluvremena (35:35).
I treći period su gosti počeli čvrsto, ali je zatim usledila serija promašaja i grešaka koje s pravom nameću konstataciju da su košarkaši Zdravlja Leskovac u Knjaževcu sami sebe pobedili.
Posle 5. kola Zdravlje se i dalje na 3. mestu na tabeli Prve regionalne lige grupa Istok sa dva boda zaostatka u odnosu na vodeći Knjaževac.
U sledećem, 6. kolu Zdravlje Leskovac na svom terenu dočekuje ekipu OKK Juniora iz Niša