Home / Fudbal / Timočanin na korak ka Srpskoj ligi

Timočanin na korak ka Srpskoj ligi

Pobedom u derbiju protiv Moravice (2:0), Timočanin napravio još jedan korak ka osvajanju titule u Zoni i plasmanu u Srpsku ligu.

U derbiju 27. kola fudbalskog prvenstva Zone istok Timočanin je juče na gradskom stadionu u Knjaževcu pobedio ekipu Moravice iz Subotinca rezultatom 2:0. Nova tri boda knjaževačkoj ekipi obezbedili su Ječmenica pogotkom u 15. minutu i Jonić, koji je trijumf domaćina potvrdio golom u 90. minutu.

Timočanin tri kola pre kraja prvenstva i dalje vodi na tabeli sa 66 bodova ispred Timoka koji ima 64. Derbi koji će odlučiti putnika u Srpsku ligu igra se za dve nedelje, 2. juna u Knjaževcu, a pre toga fudbalere Timočanina očekuje pretposlednje gostovanje u sezoni.

U 28. kolu, naredne nedelje, knjaževačka ekipa igra u Kladovu protiv Đerdapa.